Історія

Музичні Імпрези України” 2016, 2017, 2018 років – це серія різноманітних музичних, театралізовано-освітянских, учбово-методичних заходів, які щорічно організовуються в рамках багатовекторного творчого проекту, стартувавшого у Черкасах – міжнародного фестивалю академічної музики.

Мистецькі акції такого характеру і масштабу традиційно функціонують у великих містах із сценічними і науковими майданчиками музичних вишів та творчих спілок національного значення, всесвітньо-відомими концертними сценами національних філармоній та театрів України, тобто в містах із відповідними виконавчо-організаційними платформами.

По-перше – це наша столиця Київ з його осіннім академічним фестивалем “КиївМузікФест”, який засновано Міністерством культури України та Національною спілкою композиторів України та весняним фестивалем “Прем’єри сезону”. Також, в свою чергу, у Львові відбуваються “Контрасти”, в Одесі – “Два дня і дві ночі”, в Харкові – “Музичні асамблеї” тощо. Слід зауважити, що подібні потужні мистецькі акції продовжують багатовікові фестивальні традиції європейських міст, що презентують серйозну інтелектуальну музику найрізноманітніших напрямків, стилів, жанрів, а також здобутки сучасної музикознавчої наукової думки.

Черкаси також заснували мистецьку подію такого рівня, що красномовно засвідчить про те, що український обласний центр володіє всіма необхідними складовими для здійснення багатоденного фестивального процесу в академічно-музичній сфері. Місто багате на потужний творчий потенціал галузевих фахівців від музичної освіти та мистецтва, талановиту музичну учнівсько-студентську спільноту, також, що є важливим, на велику кількість великих і малих концертно-освітянських майданчиків.

Так, традиційно велика кількість концертних акцій відбувалася в Органній залі Черкаського музичного училища імені С. С. Гулака – Артемовського, і, звісно, це має знаковий характер, так як свого часу, в цьому учбовому закладі працювали високопрофесійні фахівці, які через учбовий процес заклали міцний фундамент поваги до музики, творчості та відданості професії музиканта серед студентської молоді. Імена Володимира Євгеновича Нестеренка, багаторічного завідуючого кафедрою теорії музики училища, Олександра Григоровича Винокура, викладача, першого професійного композитора області за покликанням та освітою, члена Національної спілки композиторів України назавжди закарбовані в історії цього музичного учбового закладу.

В.Є.Нестеренко був активним організатором конкурсів на написання музичних композицій, в яких могли брати участь студенти різних відділів, також був автором ідеї проведення виконавського конкурсу “Пісні моєї бабусі”. Володимир Євгенович – фундатор творчого індивідуального підходу в сфері музичної освіти, направленого на вивільнення креативного потенціалу в процесі виховання студента-музиканта

О. Г. Винокур свого часу – єдиний в області фахівець з академічної музичної композиції, викладав профільні предмети і плідно працював як композитор та Митець з великої літери, залишивши після себе багатий творчий спадок у вигляді різноманітних нот, партитур, поезії, автобіографічних нарисів.

В наш час в напрямку розвитку і підтримки творчого креативу (підримуючи і розвиваючи фахову школу своїх педагогів В.Нестеренка та О. Винокура), працює Євгенія Марчук – молода талановита педагог музично-теоретичних дисциплін училища та викладач-методист декількох початкових мистецьких закладів м. Черкас, композитор, концертний виконавець (фортепіано, орган), художній керівник ансамблю “ARTTERRA”, арт-менеджер, організатор концертних заходів міста, активний пропагандист академічного музичного мистецтва України. За версією інтернет-видання «ПРО ГОЛОВНЕ» Євгенія Марчук увійшла до сімки відомих черкащан 2018 року.

Євгенія Марчук – автор ідеї проведення фестивалю “Музичні Імпрези України”, як директор цього проекту залучила до співпраці велику кількість музикантів, творчих активних людей, небайдужих долі сучасного академічного мистецтва, завдяки її діяльності фахівці різних напрямків мають можливість обміну професійним досвідом, музична молодь міста і країни має змогу долучитися до світу високого мистецтва, беручи участь у різноманітних концертних виконаннях в рамках фестивалю, педагоги та освітяни підвищують кваліфікацію, відвідуючи відповідні заходи тощо. В цій благородній справі пані Євгенію підтримують багато творчих друзів і прихильників, так, що є показовим, на сьогодні існують організаційні осередки фестивалю – в Києві, в Харкові, в Одесі, в канадському місті – Торонто.

Одними з перших, хто підтримав ідею Євгенії Марчук у проведенні такого фестивалю в Черкасах, стала черкаська громадська організація “Промолодь”, її Голова – Іван Подолян і співголова організації – Дар’я Подолян. В 2016 році проект фестивалю «Музичні Імпрези України» виграв в конкурсі «Ідея-Дія-Результат», організованим ГО «Промолодь», отримав менторську підтримку від подружжя Подолянів та започаткував своє існування.

2017 рік – особливий в історії “Музичних Імпрез”. Фестиваль отримав офіційну підтримку з боку Київської організації Національної спілки композиторів України та її Голови – композитора, професора Національної музичної академії України, Лауреата Шевченківської премії України, видатної мисткині нашої країни, – Анни Олексіївни Гаврилець, яка зголосилася стати Головою організаційного комітету фестивалю, визнавши важливість підримки таких мистецьких проектів у сучасних реаліях. Другий сезон тогорічного фестивалю відбувся за підтримки Міністерства культури України. Також цього року в рамках фестивалю стартував цікавий міжнародний молодіжний інтернет-проект: Конкурс юних композиторів “Junior Impreza”. Почесним членом журі “Junior Impreza” зголосився стати Євген Федорович Станкович, всесвітньо відомий композитор, професор, завідуючий кафедрою композиції в Національній музичній академії України, Герой України.

2018 фестивальний рік видався насиченим на цікаві події, було проведено більше десяти різноманітних заходів, в яких взяли активну участь митці з Києва, Львова, Торонто тощо. Отже в цьому році було найбільш послідовно реалізовано ідею розширення концертно-подієвої географії фестивалю. Також завдяки плідній фестивальній діяльності в Черкасах з’явилася нова громадська організація “ІмпрезаТерра”, що об’єднала палких ініціаторів невпинного розвитку культурного життя міста та країни. Фундатори ГО “ІмпрезаТерра” – Євгенія Марчук (Черкаси), Тетяна Бачул (Київ), Олеся Рожкова (Черкаси), Леся Вергуляцька (Черкаси).

“Музичні імпрези України” поступово стають відомою цікавою творчою платформою, що дає змогу реалізовувати свій творчий запал широким мистецьким колам – від творчої молоді та музичних фахівців до всіх небайдужих людей, що націлені на Добро, Гармонію та Красу…