«На зустріч юному митцеві»

  • “ЗУСТРІЧ – ДІАЛОГ” – 3 КВІТНЯ 2021 р. о 15.00! Зустріч з членами журі та оргкомітету міжнародного інтернет-конкурсу юних композиторів «Junior Impreza» 2021: Євгенією Марчук – композитором, членом Національної спілки композиторів України, директором міжнародного фестивалю “Музичні Імпрези України”, головою громадської організації “ІмпрезаТерра”; Євгеном Оркіним – композитором, членом Національної спілки композиторів України, кларнетистом, саксофоністом, викладачем в Вищій школі музики у м. Мангейм, членом ансамблів сучасної музики “Komponistenverschwörung” та “Тема”; Тетяною Бачул – композитором, членом Національної спілки композиторів України, лауреатом щорічної премії ім. В. С. Косенка. Обов`язкова реєстрація за посиланням: https://forms.gle/cKRipKezsUzTYsReA

Живопис та музика Святослава Крутикова

Перший захід Міжнародного центру сучасного мистецтва “ІмпрезаТерра”– «Живопис та музика Святослава Крутикова», присвячений унікальній постаті в українській культурі, нашого сучасника!

4 липня о 17.00

2 частини:

1) Зустріч з дослідницею-музикознавцем  Валентиною Маруняк (м. Львів) та самим митцем Святославом Крутиковим (м. Київ)

та

2) Кава-брейк «Алеаторична прогулянка з митцем»

Мистецький космос Святослава Крутикова в прем`єрному проєкті “Міжнародного центру сучасного мистецтва “ІмпрезаТерра””

4 липня 2020 року –  особлива дата для мистецького життя міста Черкаси, адже стартувала робота Міжнародного центру сучасного мистецтва «ІмпрезаТерра».  Прем’єрою стала творча онлайн-зустріч з видатним композитором і художником старшого покоління з Києва Святославом Леонтійовичем Крутиковим та представницею нової генерації українських музикознаців – талановитою Валентиною Маруняк зі Львову. Забігаючи наперед скажемо, що півторагодинна зустріч, присвячена творчій постаті С. Л. Крутикова викликала найтепліші відгуки і слова вдячності з боку відвідувачів заходу. І це стало позитивним сигналом для організаторів проекту, а саме для директора нового центру сучасного мистецтва композиторки Євгенії Марчук (яка відома в Черкасах своєю принциповою активною позицією в просуванні культурних надбань регіону) для подальшої кропіткої праці на ниві розбудовування культуропростору сучасних Черкас. Адже, на сьогоднішній день відчувається, що аудиторія потребує саме таких просвітницьких проектів, що виглядають як ковток свіжого повітря для інтелектуально налаштованої публіки.

Проект відбувався у двох частинах. Перша частина – ґрунтовна лекція-презентація «Живопис та музика Святослава Крутикова»  від музикознавиці Валентини Маруняк. Відвідувачі мали можливість ознайомитися з незвичайним творчим доробком українського майстра. Випускниця Львівської національної музичної академії ім. Лисенка зачарувала присутніх лекторською майстерністю і досконалим знанням заявленої теми. Так, під час постспілкування лунали думки про характерну рису доповідниці, яка притаманна справжнім професіоналам –  тим, що зветься «пропускати матеріал дослідження крізь себе», тобто не тільки розумово, але й емоційно долучатися до явищ, що вивчаються. Валентина Маруняк  «по-своєму» «прослухала» живописні полотна Святослава Леонтійовича і «розгледіла» музичну тканину творів, зрештою щедро поділившися своїм досвідом із вдячною аудиторією. Присутні із захопленням слідкували за звивами думок музикознавиці, все глибше проникаючи в суть творчого процесу митця, переймаючись паралельними змістами художніх та музичних опусів С. Крутикова. Вислови пані Валентини, що прикрасили афішу заходу, на кшталт:  «Синтез  музики та живопису –  актуальна сфера сучасного мистецтва, яка вражає  широким спектром виявів. Унікальним явищем в українській культурі є творчість Святослава Крутикова, адже рівноцінно поєднує іпостасі композитора і живописця» виявилися тим девізом першої частини заходу, що послідовно втілився протягом надзвичайно цікавої лекції.

 Своєрідним подарунком відвідувачам  стала друга частина заходу, яка дістала незвичної назви  «Кава-брейк  –  алеаторична прогулянка з митцем». Адже, присутні зустрілися онлайн вже з самим митцем. Коли Святослав Леонтійович вийшов в ефір, відразу встановилася душевна атмосфера вільної творчості. Почалася художня магія від Святослава Крутикова. Дійсно, пан Святослав є унікальною особистістю на сучасних творчих теренах нашої країни, адже один з небагатьох спроможний на високому рівні поєднувати в своїй діяльності два професійних начала – музичне і художнє. Цікаві історичні екскурси, різноманітні спогади про митців, з якими доводилося працювати, вчитися, спілкуватися, свій безцінний досвід – все це лунало в ефірі зустрічі і стало надбанням новітньої історії мистецької України. Святослав Леонтійович також провів майстер-клас з алеаторичної техніки живопису, що стало цікавою родзинкою цієї частини заходу, адже кожен отримав «рецепт» миттєвої творчості, що має, в тому числі значний позитивний терапевтичний ефект.

В постскриптумі можна зазначити надзвичайну важливість подібних заходів, адже під час останніх відвідувачі мають можливість практично долучитися до високопрофесійного унікального досвіду від по-справжньому провідних фахівців мистецької України. Адже і митці, і дослідники їх творчості, і шановна аудиторія мають право на трансляцію та знання саме своєї сучасної самобутньої мистецької скарбниці.

Т. Бачул

Вітаємо лауреатів та всіх учасників інтернет – конкурсу юних композиторів «Junior Impreza» – 2020!

З приємністю оголошуємо результати конкурсу:

Третю премію отримали:
Яковлев Іван, Берчук Марія, Горайчук Вікторія!

Другу премію отримали:
Барбаш Аліна, Сергієнко Марія, Рожок Марія, Северин Давід, Хіврич Лада, Мар’єнкова Мар’я, Козіна Уляна, Стаднійчук Тимофій, Василевський Павло, Журак Антоніна, Скрипникова Ксенія, Погребна Поліна, Степасюк Христина, Костів Андрій-Іван!

Першу премію отримали:
Тодорова Даяна, Григоренко Олександра, Хай Тихон, Хіврич Міла, Донець Тимофій, Лущик Віталіна, Мазуренко Марiя, Дарницький Ілля, Шпак Ольга!


Всі інші учасники отримують Свідоцтво учасника конкурсу!

Щиро вітаємо наших переможців!

60 зернят кави від Бетховена

60 зернят кави

Музично-терапевтичний проект Леся Савченко про каву, музику та здоров’я, Сергій Ганницький про історію кави в м Черкаси Артур Жуковський про музику та імпровізацію.

Лялькове Рев’ю

Лялькове рев'ю

Ляльково-музичний перформанс від акторів-лялькарів: Юрій Тарасенко (Житомир) Олександр Донець (Черкаси).

Концерт-презентація творів для дітей

Концерт-презентація

Концерт-презентація творів для дітей композитора, кандидата мистецтвознавтсва, члена Національної спілки композиторів України, лауреата премії імені В. Костенка Анастасії Комлікової.

Цикл “Вокальна школа” – “Алла Васик запрошує!”

Вокальна школа

Творчий проект заслуженої артистки естрадного мистецтва України, співачки та педагога Алли Васик (Яготин– Київ).

Українська музика XXI століття

Травнева трилогія

Травнева трилогія Концерт академічного симфонічного оркестру “Українська музика XXI століття”.

Від класики до сучасності

Травнева трилогія

Травнева трилогія Камерний концерт “Від класики до сучасності”.